Renowacja elewacji Kraków – cennik i oferta w firmie Bud-Prajs

Renowacje elewacji w Krakowie

Nasza firma świadczy usługi remontowo budowlane i już od kilkunastu lat regularnie wykonuje remonty elewacji. Zajmujemy się zarówno renowacją elewacji domów, obiektów zabytkowych lub budynkami leżącymi w strefie objętej nadzorem konserwatorskim, walką z zazielenionymi elewacjami, jak i ociepleniem budynków. Dużą wagę przykładamy do staranności wykonywanych remontów o czym świadczą nasze referencje. Naszej oferty nie ograniczamy od rozmiarów budynku. Zajmujemy się remontami małych jak i zdecydowanie większych obiektów.

Renowacja elewacji w Krakowie

Renowacja jest procesem polegającym na odwzorowaniu w jak największym stopniu oryginalnych zdobień, detali sztukatorskich, gzymsów oraz cokołów na remontowanych kamienicach. Nasza firma posiada stosowne uprawnienia i doświadczenie do pracy przy tego typu obiektach. Remont elewacji kamienicy to proces skomplikowany i wymagający indywidualnego podejścia do każdej kamienicy kraków podgórze:

 • Pierwszym etapem renowacji elewacji jest jej doczyszczenie i mycie. Metodą mechaniczną lub ciśnieniową (piaskowanie, myjka ciśnieniowa)
 • W drugiej fazie skuwamy odspojone tynki (jeśli nie nadają się do pokrycia nową warstwą)
 • Następnie uzupełniamy powstałe ubytki odpowiednimi materiałami renowacyjnymi. Pracujemy tylko na uznanych markach w dziedzinie ochrony budowli. W przypadku renowacji są to materiały firmy Remmers, KABE, Caparol lub Sempre.
 • Renowacji poddajemy w większości często pouszkadzane gzymsy oraz cokoły. W przypadku uzupełnienia gzymsów naprawiamy je metodami ciągnionymi lub jeśli projekt zakłada i konserwator wyrazi zgodę wymieniamy je na nowe ze styroduru.
 • Kompleksowo zajmujemy się obróbkami blacharskimi oraz wszelką stolarką okienną i drzwiową
 • Ostatnim etapem jest malowanie elewacji. Malujemy elewację farbami fasadowymi o podwyższonych właściwościach odpornościowych, grzybobójczych oraz paroprzepuszczalnych.

Zazielenione krakowskie elewacje

Zazielenione, stare elewacje w Krakowie

Często przechadzając się ulicą i spoglądając na otaczające nas budynki dostrzegamy zielony nalot na elewacjach, który psuje ogólny widok budowli. Jest to nic innego jak wykwit glonów. Nagromadzenie dużej ilości glonów może doprowadzić do zniszczenia warstw wykończeniowych elewacji. Im szybciej podejmiemy działanie tym lepiej poradzimy sobie z usunięciem niechcianych porostów.

Usuwanie alg powinno przeprowadzić się w trzech etapach:

 • Czyszczenie mechaniczne lub ciśnieniowe ściany – zdrapanie alg szczotką, szpachelką lub mycie elewacji ścian metodą ciśnieniową. Przy czyszczeniu ścian myjką należy uważać aby nie przesadzić z ciśnieniem wody co może uszkodzić tynk lub farbę. Podczas czyszczenia należy dokładnie obserwować ścianę i w razie problemów dopasować odpowiednią metodę usuwanie glonów.
 • Mechaniczne pozbycie się alg to jeszcze nie koniec walki z zazielenieniem, gdyż w ten sposób nie pozbywamy się zarodników. W drugim etapie musimy przestąpić do czyszczenia chemicznego aby odkazić ścianę. Najlepiej jak do tej pory spisały nam się materiały od uznanego producenta w dziedzinie ochrony budowli firmy Remmers.
 • Ostatnim etapem remontu jest przywrócenie ściany do pierwotnego wyglądu. W tym przypadku malejemy elewację silikonową farbą o właściwościach glonobójczych aby problem glonów zniknął na długi czas.

Ocieplenie elewacji Kraków

Aby zapewnić odpowiedni komfort termiczny w miejscu zamieszkania najczęściej decydujemy się na wykonanie ocieplenia elewacji kraków nowa huta. Nasza firma wykonuję izolację termiczną zarówno styropianem jak i wełną mineralną. Wybór jakim materiałem będziemy ocieplać budynek (jeśli nie jest zabytkowy lub nie leży w rejonie objętym ochroną) najczęściej należy do inwestora. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach izolację termiczną wykonuje się etapami:

 • Przygotowanie podłoża, które będziemy ocieplać. Ściany przede wszystkim powinny być równe i bez śladów wilgoci. Jeśli gdzieś widoczne są wilgotne plamy w pierwszej kolejności musimy przystąpić do usunięcia źródła zamakania elewacji. Szczególnie groźne dla styropianu lub wełny mineralnej są tłuste fragmenty elewacji. Przygotowanie podłoża to jeden z ważniejszych etapów ocieplenia elewacji domów, gdyż to właśnie od niego zależy trwałość całego systemu.
 • Po odpowiednim przygotowaniu podłoża przystępujemy do montażu listwy startowej. Listwa startowa musi być idealnie wypoziomowana, gdyż jeśli na tym etapie wkradnie się niedokładność to błąd będzie narastał z każdym kolejnym rzędem płyt.
 • Przyklejenie styropianu odbywa się podobnie jak murowanie z przesunięciem spoin pionowych w połowie długości fragmentu styropianu. Po przyklejeniu styropianu i odczekaniu około 2 dni (tyle zazwyczaj schnie klej) przystępujemy do kołkowania. Z reguły najwięcej kołków umieszczamy w obszarach gdzie możliwość odspojenia styropianu jest największa – przy oknach, drzwiach oraz przy krawędziach ściany.
 • Przy wyschnięciu kleju i kołkowaniu w niektórych przypadkach mogą pojawić się przerwy między płytami. Trzeba pamiętać aby wszyscy ubytki większe niż 2mm zostały uzupełnione aby nie dopuścić do powstania mostu termicznego. Takie miejsca uzupełniamy kawałkami styropianu lub pianką niskoprężną.
 • Nałożenie kleju i siatki z włókna szklanego musi wiązać się z dużą precyzją i dokładnością, gdyż jest to ostatnia warstwa przed położeniem tynku i wszystkie nierówności będą widoczne na elewacji. Musimy pamiętać aby najpierw położyć klej a później w nim zatopić siatkę.
 • Przed nałożeniem tynku gruntujemy ocieplaną powierzchnię, gdyż grunt zwiększa przyczepność do tynku oraz wyrównuje chłonność.
 • Ostatnim etapem docieplenia budynków jest nałożenie warstwy tynku cienkowarstwowego najczęściej barwionego w masie. W niektórych przypadkach tynk pokrywamy jeszcze farbą fasadową.

Poniżej przedstawiamy renowację przed i po wykonaną przez naszą firmę:

 

Polityka prywatności naszej firmy – wszystkie pozostawione dane firmy (mail, nazwisko, adres, kod pocztowy) są chronione.
Polityka cookies: przeczytajcie także o zabezpieczeniu plików cookies.