Remonty kominów Kraków – oferta i cennik firmy Bud-Prajs

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej firmy, która oferuje szeroko rozumiane remonty kominów w Krakowie, warto jest zwrócić się właśnie do nas! Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, profesjonalną, wyspecjalizowaną kadrą, a także doskonałym zapleczem technicznym, które umożliwia nam działać szybko, sprawnie i bez utrudnień. Nasza firma to doskonały wybór – nie boimy się wyzwań i zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom klientów. Oferując fachowe usługi na terenie Krakowa oraz najbliższych okolic, kładziemy nacisk na terminowość, sprawną pracę, a także satysfakcjonujące i długotrwałe rezultaty.

Spis treści – remonty kominów

1. Remonty kominów – dlaczego jest to tak ważny proces?
2. Najczęstsze przyczyny niesprawności przewodów kominowych – czego się wystrzegać?
3. Remont komina Kraków – co możemy zaoferować?
4. Wysokiej jakości usługi remontów kominów na terenie Krakowa – dlaczego warto postawić właśnie na nas?
5. Najczęściej zadawane pytania dotyczące remontów kominów w Krakowie – FAQ

Remonty kominów – dlaczego jest to tak ważny proces?

Remont kominów KrakówKomin jest bardzo ważnym elementem instalacji grzewczej, gdyż jego sprawność w bezpośredni sposób przekłada się na zdrowie i samopoczucie domowników. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, lecz niewydajny, zużyty lub uszkodzony przewód może sprawić ogromny problem dla wszystkich lokatorów.

Z racji, że kominy praktycznie nieustannie poddawane są intensywnej eksploatacji, wchodząc w kontakt nie tylko z parą wodną, ale także silnie reaktywnymi produktami spalin, należy poddawać je regularnej kontroli. Nawet najwytrzymalsze materiały mogą z biegiem czasu stracić na swojej funkcjonalności – do tego dochodzą również uszkodzenia mechaniczne, nie zawsze bezpośrednio związane z samym kominem.

Jeśli tylko mają Państwo podejrzenia co do nieprawidłowego funkcjonowania przewodu kominowego – warto jest bezzwłocznie rozważyć stosowną naprawę komina. W ten sposób, nie tylko pomniejsza się ryzyko nadwyrężenia swojego zdrowia, ale także ogranicza rachunki związane z samym ogrzewaniem. Jak wiadomo, szczelny, w pełni sprawny komin pozwala na efektywniejsze spalanie, co przekłada się na większą wydajność energetyczną.

Najczęstsze przyczyny niesprawności przewodów kominowych – czego się wystrzegać?

Tak naprawdę, do uszkodzeń komina może dojść z bardzo różnych powodów, dlatego nawet posiadacze kompletnie nowej instalacji powinni się wystrzegać usterek. Rzecz jasna, nasza oferta obejmuje nawet ciężkie przypadki – nie boimy się wyzwań i chętnie podejmiemy się wymagających zleceń.

Awarie komina najczęściej mają związek z:

  • Nieprawidłowo wykonaną instalacją – zły dobór materiałów, nieodpowiednie ułożenie cegieł czy nieszczelności w spoinach wymagają gruntownych napraw, które podniosą wydajność całego przewodu.
  • Brakiem kompatybilności kotła – kotły grzewcze występują w wielu wariantach, a w zależności od stosowanego paliwa czy intensywności procesu spalania, muszą być one dopasowane do innych przewodów. Czasem kwestia ta bywa jednak bagatelizowana, prowadząc do nadwyrężenia całej instalacji.
  • Zawilgnięciem przewodu – jeśli komin nie jest odpowiednio uszczelniony i zabezpieczony przed opadami atmosferycznymi, może zacząć przedostawać się do niego woda, która ma fatalny wpływ na cały układ. Sytuacja ta wymaga podjęcia się zdecydowanych działań i stosownych napraw.

Nie jest warto zwlekać ze stosownym remontem komina – wydajny komin jest bardzo ważny, dlatego powinno się przyłożyć dostatecznie dużą uwagę do jego obecnego stanu technicznego.

Remont komina Kraków – co możemy zaoferować?

W zakres naszych usług wchodzą profesjonalne usługi polegające na szeroko rozumianym usprawnianiu i odnowie przewodów kominowych. Po ustaleniu źródła problemu podejmujemy się kompleksowych działań, aby wyeliminować go na stałe.

Remont kominów na terenie KrakowaRenowacji kominów w naszym wykonaniu obejmuje między innymi:

  • uszczelnianie przewodu (także z użyciem nowoczesnej masy żaroodpornej)
  • modyfikacja i przemurowywanie komina
  • montaż wkładów kominowych żaroodpornych oraz kwasoodpornych
  • poszerzanie przekroju przewodu kominowego
  • frezowanie kominów
  • nasady kominowe – montaż
  • montaż systemów kominowych

Po profesjonalnej kadrze, która wchodzi w skład naszego zespołu można spodziewać się owocnej współpracy z miłej atmosferze. Cenimy sobie dobry kontakt z klientem, dlatego stosujemy się do Państwa próśb i sugestii, z uwzględnieniem każdej, indywidualnej sytuacji. Prowadzimy także szczegółową inspekcję stanu komina – zależy nam na tym, aby nasza praca przyniosła oczekiwane rezultaty, a usterka została zlikwidowana szybko i skutecznie.

Wysokiej jakości usługi remontów kominów na terenie Krakowa – dlaczego warto postawić właśnie na nas?

Jesteśmy prawdziwymi specjalistami od napraw i renowacji kominów. Skutecznie obsłużyliśmy już mnóstwo klientów, którzy docenili naszą rzetelność, uczciwość oraz profesjonalizm. Warto jest zatem nam zaufać – zadowolenie klienta to dla nas absolutny priorytet! Co więcej, nieustannie usprawniamy i rozszerzamy naszą ofertę, aby pozostać na bieżąco nawet z najnowszymi technologiami stosowanymi w konstrukcji kominów.

Fachowe usługi w bardzo atrakcyjnych cenach – jeśli mieszkają Państwo w okolicach Krakowa i poszukują sprawdzonej firmy remontowej, my będziemy stanowić strzał w dziesiątkę! Oferujemy błyskawiczne, bardzo skuteczne naprawy, a także stosowne gwarancje, dzięki którym można mieć pewność, że odświeżony komin zachowa swój nienaruszony stan na bardzo długo! Serdecznie zachęcamy zatem do skontaktowania się z nami w celu ustalenia terminu oraz szczegółów zlecenia – zrobimy wszystko, aby problem został rozwiązany jak najszybciej!

Nasza polityka prywatności – wszystkie pozostawione dane osobowe i dane firmy (mail, nazwisko, adres) są chronione.
Przeczytajcie także o zabezpieczeniu plików cookies.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące remontów kominów w Krakowie – FAQ

Renowacja komina. Co lepsze „ceramika” czy „blacha” i dlaczego?

Nasza firma zapewnia najlepsze rozwiązania dla renowacji kominów. Zaawansowane, przyjazne dla środowiska produkt oferują unikalne i kompletne systemy, które usprawnią projekty renowacyjne. Odpowiedź na to, czy wybrać blachę czy ceramikę często sprowadza się do tego, że blacha w odróżnieniu do ceramiki nie będzie wymagać frezowania.

Czy frezowanie komina jest bezpieczne?

Frezowanie komina jest bezpieczne – tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest realizowane przez fachowców z doświadczeniem, którzy mają pojęcie o całym procesie. Oczywiście Budprajs jest takim specjalistą, dlatego z całą swoją wiedzą i indywidualnym podejściem podejmujemy się zadań związanych z frezowaniem komina – kładąc priorytet nie tylko na samą jakość wykonania usługi, ale też jej bezpieczeństwo właśnie.

Jaki jest koszt remontu komina?

Renowacja komina może obejmować szereg różnych zadań, od naprawy zaprawy między cegłami i zmiany w elewacji po rekonstrukcję całego komina. Z tego właśnie powodu nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej tego, jaki jest ostateczny koszt remontu komina. To, co możemy zapewnić – to, że wycena w Budprajs jest zawsze uczciwa i podchodzimy do każdego remontu indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu.

Na czym polega rozwiercanie kominów?

Rozwiercanie kominów, znane pod innym nazewnictwem jako frezowanie to bardzo nowoczesna technologia, cechująca się swoim (wbrew temu, co sugeruje nazwa) nieinwazyjnym charakterem. Średnica komina musi zostać w tym procesie powiększona, a jest to uzyskanie właśnie z pomocą rozwiercenia przewodu kominowego, do czego używa się specjalistycznych narzędzi, które zapewniają iż cały proces przebiega płynnie i bezpiecznie.

Kiedy zdecydować się na remont komina?

Zazwyczaj najlepszą porą roku na remont komina – lub wszelkiego rodzaju prace murarskie – jest okres po zimie. W miesiącach zimowych zimna pogoda może wpływać na elewacje z cegły i utrudniać ich prawidłową naprawę. Ponadto, ponieważ najczęściej używa się kominów w zimie, warto zlecać wszelkie naprawy wiosną lub jesienią, zanim nadejdzie niska temperatura. Najlepiej zadzwonić do fachowca, jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego komina – w dowolnym momencie.